lawyerportal

Підозрюються двоє посадовців з Волноваського та Маріупольського районів, які прийняли владні повноваження від окупантів

Підозрюються двоє посадовців з Волноваського та Маріупольського районів, які прийняли владні повноваження від окупантів
369571 ПЕРЕГЛЯДІВ
За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом чоловікам заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
У вересні 2022 року під час окупації смт Андріївки Волноваського району колишній начальник КП «Комунальник» Мирненської селищної ВЦА добровільно очолив місцеву окупаційну адміністрацію. Чоловік взяв на себе призначення та звільнення з посад заступників голови фейкового відомства та керівників відділів. Він розпоряджається фінансовими ресурсами на користь загарбників, займається переписом населення та передає отримані дані росіянам.
 
    
 
Став прислужувати окупантам і перший заступник селищного голови смт Нікольського Маріупольського району. Працювавши в адміністрації до березня 2022 року, чоловік відповідав за цивільний захист та мобілізаційні заходи на території громади. Однак він часто ігнорував усні й письмові доручення керівництва.
 
У час, коли народ України мужньо протистоїть російській навалі, посадовець, в угоду власним інтересам обійняв посаду «голови Володарського муніципального округу днр». З вересня 2023 року підозрюваний вносить на розгляд «муніципальної ради» так звані нормативно-правові акти, підписує та оприлюднює їх. Чоловік керує місцевою «цивільною обороною», а також розпоряджається державним майном і земельними ресурсами.
 
Наразі обидва громадянина перебувають в розшуку. Максимально їм загрожує 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років, з конфіскацією майна.
 

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Мої відео