lawyerportal

Мінімальне податкове зобов’язання для фізосіб: що потрібно знати?

Мінімальне податкове зобов’язання для фізосіб: що потрібно знати?
8637 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) визначається контролюючим органом за податковою адресою фізичної особи по всіх земельних ділянках незалежно від місця їхнього розташування за 2024 рік у 2025 році. Про це розповідає очільниця ГУ ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська.

 Платники податку

Фізичні особи, які мають у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) земельні ділянки, що розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь.

 База оподаткування

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

 Строки сплати

Протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 Порядок сплати

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Реквізити для сплати МПЗ зазначаються в податковому повідомленні-рішенні.

 Хто не сплачує загальне мінімальне податкове зобов’язання?

Не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов'язання за земельні ділянки та земельні частки (паї), що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України.

Реквізити для сплати

Інформація про реквізити бюджетних/небюджетних рахунків розміщена на сайті ДПС за лінком:  Важливо!

У разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

- земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

- суми доходу, отриманого від реалізації власної с/г продукції;

- суми сплачених податків, зборів, платежів.

У випадку передачі фізичними особами земельних ділянок в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, мінімальне податкове зобов'язання визначається безпосередньо орендарями, користувачами таких земельних ділянок.

Маєте питання? Звертайтесь до нас за телефонами: (0472) 33 91 17, (0472) 35 02 62, (063) 606 78 62 – Управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Черкаській області.

Мої відео